DVD 1 (1-4. rész)
I. Az anyag: Káprázat vagy valóság?
Az anyag és az ember kapcsolata több tudomány szempontrendszere szerint megvizsgálva, mi a véleménye erről a viszonyról az ősi tanításoknak, a kvantumfizikának, a homeopátiának, a teológiának és a filozófiának.
Közreműködők: László Ervin filozófus, Héjjas István kutatómérnök, Dúl Antal teológus, Gelléri Júlia homeopata, Paulinyi Tamás parakutató, Szepes Mária írónő
II. Polaritás: A kétarcú valóság
A világ működése alpvetően az ellentétekre épül, ahogy az emberi élet is. Hogyan befolyásolja mindez az emberi működést, gondolkodást, van-e következménye mindennapjainkra nézve?
Közreműködők: Jankovics Marcell jelkép-szakértő, dr.Tóth Tibor informatikus, Daubner Béla pszichiáter, Szepes Mária írónő, Dúl Antal teológus
III. Őselemek, őstörvények: A mindenség pillérei
A négy őselem alapjaiban határozza meg az emberi működést, nemcsak testünk alkotórészei, hanem pszichénk állapota is leírható velük. Van-e kapcsolat az "anyag-energia-információ" hármasa és a "test-lélek-szellem" triumvirátusa között?
Közreműködők: Mireisz László filozófus, Simoncsics Péter integráló orvos, Héjjas István kutatómérnök, Dúl Antal teológus, dr.Tóth Tibor informatikus
IV. Tér, idő, tudat: Dimenziók hálója
Mennyiben állandóak, ha azok egyáltalán a következő fogalmak: tér és idő? Vagy minden relatív, s csak a saját tudatunk határozzák meg az élet ezen két alapvető tényezőjét is? A stabilitásukban kételkedő tudományok: a vallás és a filozófia.
Közreműködők: Hankiss Elemér szochiológus, Dúl Antal teológus, Makovecz Imre építész, Paulinyi Tamás parakutató, Müller Péter író
DVD 2 (5-8. rész)
V. Az élet lehelete: céllal, céltalanul?
Az ember és az élet kapcsotának vizsgálata több szemszögből, rávilágítva az evolúcióelmélet hiányosságaira. Hogyan viszonyulnak ehez a kérdéshez a különböző mezőelméletek, hogyn tették ezt régn és ma, azaz eszmetörténti visszatekintés.
Közreműködők: dr. Tóth Tibor informatikus, Grandpiere Attila csillagász, Dúl Antal teológus, Paulinyi Tamás parakutató, dr. Mireisz László filozófus.
VI. Az érző élet
Az érzékelés és a létkérdései, összefüggései, olyan fogalmak tisztázása, mint: llek, letzentség, túlélés, életféltés, öröm, szenvedés. Mi a különbség az állati és az emberi érzékelés között?
Közrműködők: Dúl Antal teológus, Tasi István kultúrális antropológus, Hankiss Elemér szociológus, Müller Péter író
VII. A tudatos élet
A tudat az emberi élet kiváltságos tényezője, s mint olyat, sokan sokféleképpen definiáltáka régmúlttól máig, kultúránként eltérően, legyen szó külső tárgyi és belső, azaz alanyi tudásról, buddhistmeditációról vagy zen-gyakorlásról.
Közreműködők: Müller Péter előadó-író, Sári Lázló keletkutató, Mireisz László filozófus, Bakor Attila író-filozófus, Dúl Antal teológus.
VIII. Vágyaink világa: kísértések örvényében
Minden emberi alkotás mozgatórugója az azt létrehozóban szunnyadó vágy kielégítésére való törekvés. Tudjuk-e, szükséges-e kordában tartani szenvedélyeinket? Milyen tanulságot állítanak elénk erről a témáról a különböző mítoszok? Változnak-e vágyaink az idő folyamán?
Közreműködők: Bagdy Emőke pszichológus, Dúl Antal teológus, Tar Bence kultúraantropológus, Domján László agykontroll.
DVD 3 (9-12. rész)
IX. Elménk birodalma: tudat, módosult tudat
Az ember és a természet, a legkülönbözőbb fogalmak közti kapcsolatteremtés, úgy mint gondolkodás és villámlás, jóga és tudatváltozás, gondolatok és rezgések, a csodálkozás képessége, haláltudat, szellemünk és a gyógyítás.
Közreműködők: Lednyiczky Gábor biofizikus, Dúl Antal teológus, Váradi Tibor vallásbölcs, dr. Daubner Béla pszichiáter, Paulinyi Tamás parakutató
X. Művészetek hete: ihlettől manifesztációig
Mit jelentett régen a művészet és hogyan vélekednek róla ma? Mi a célja, merre tart? Milyen ágazatai vannak? A művészet áruba bocsátása: esztétika háttérbe szorulása, szórakoztatóipari-kereskedelmi szemlélet előretörése.
Közreműködők: Müller Péter író, Dúl Antal teológus, Pap Gábor művészettörténész, Vásáry Tamás
XI. sorsunk kódjai: szabadság vagy determináció?
Saját sorsunk tényleg a kezünkben van, vagy már belénk van kódolva? Az öngyilkosságot hajlam vagy családi minta befolyásoja? Identitásprobémák s azok megoldása, sorsunk alakítása. Különböző korok nagy filozófusainak, irodalmároknak elmélkedéseerről a témáról.
Közreműködők: dr. Czeizel Endre genetikus, dúl Antal teológus, Hankiss Elemér szociológus, Popper Péter pszichológus, Rácz Géza filozófus.
XII. Az "Ég akarta": asztrológia, Ji king, tarot
A három ősi jósrendszer - asztrológia, Ji king, tarot - téziseinek összevetése, értelmük, hasonlóságaik, különbözőségük. Mit jelent az exotéria és mit az ezotéria? Melyik tudomány mire használható, segítenek-e eligazodni az élet svényein, s ha igen, hogyan?
Közreműködők: Tarr Bence kultúraantropológus, Mreisz László filozófus, Kazanlár Emil festőművész, Müller Péter író.